Właściwości płyt obornickich i ich zastosowanie.

Płyty warstwowe stanowią takie materiały budowlane, które wyróżnia niezwykle uniwersalny charakter. Nowoczesne budownictwo natomiast chętnie korzysta z rozwiązań, które zdecydowanie ułatwiają i przyspieszają prace. Oferują im to szczególne właściwości płyt obornickich. Należy wspomnieć, do jakich celów są wykorzystywane płyty warstwowe.

Otóż najczęściej powstają dzięki nim magazyny, pomieszczenia tymczasowe, garaże, hale przemysłowe i inne, szeroko pojęte lekkie konstrukcje. Ta "lekkość" oczywiście jest opisywana w odniesieniu do tradycyjnych materiałów budowlanych, takich jak cegły itd. W rzeczywistości jedna płyta waży sporo i do jej zamontowania potrzeba kilku osób. Specjalna technika łączenia płyt pozwala jednak szybko opracować efektywną technikę wznoszenia budynku.

Pozostałe właściwości płyt wynikają głównie z ich niezwykłej konstrukcji. Płyty te mają za zadanie eliminować konieczność tworzenia każdej z warstw ściany z osobna. Dlatego też każda z płyt składa się ze wszystkich tych części, które tworzą tradycyjne ściany. Najważniejszą jednak częścią każdej z płyt jest jej rdzeń. Istnieją trzy rodzaje rdzeni - poliuretanowy, styropianowy i z wełny mineralnej.

Płyty z rdzeniem styropianowym doskonale sprawdzają się przy budynkach gospodarczych, rolniczych, gdzie zachowanie ciepła wewnątrz budynku nie należy do najważniejszych funkcji. Rdzeń z wełny mineralnej stanowi dobrą izolację pożarową, dlatego stosuje się go tam, gdzie najważniejsze jest bezpieczeństwo znajdujących się wewnątrz ludzi. Rdzeń poliuretanowy z kolei osiąga doskonałe właściwości termiczne.