Zastosowanie płyt obornickich w różnych segmentach tradycyjnego budownictwa.

Wytwarza je fabrykach, póżniej

Płyty obornickie, czyli mówiąc inaczej, płyty warstwowe są jednym z najnowocześniejszych materiałów budowlanych. Jak już sama ich nazwa wskazuje, są to płyty składające się z kilku różnych warstw. Produkuje się je w fabrykach, a następnie dostarcza na plac budowy, dzięki czemu wznoszenie niektórych budynków przebiega znacznie szybciej i taniej.

Względów, wykorzystanie płyt

Zastosowanie gotowych płyt warstwowych eliminuje konieczność mozolnego stawiania ścian, składających się z cegieł, odpowiedniej izolacji, na przykład styropianu czy wełny mineralnej i warstwy elewacyjnej, odpowiedzialnej za estetykę budynku. Z tych względów, zastosowanie płyt obornickich w tradycyjnym i nowoczesnym budownictwie jest bardzo szerokie.

Ważące konstrukcje służące

Płyty ścienne wykorzystuje się chociażby do wznoszenia budynków zwykle bardziej o charakterze gospodarczym, przemysłowym. Są to lekkie konstrukcje służące jako magazyny, hale przemysłowe, a także tymczasowe budynki odgrywające rolę na przykład siedziby firmy na czas budowy nowego obiektu. Jako pokrycia dachowe z kolei stosowane są również specjalne płyty.Wiele osób docenia zalety płyt i wykorzystuje je do budowania przydomowych wiatrołapów, garaży itp.

Mamy wyboru płyty wypełnieniem

Warto wiedzieć, że istnieją trzy podstawowe rodzaje płyt warstwowych. Dzieli się je ze względu na typ rdzenia. Mamy więc do wyboru płyty z rdzeniem z wełny mineralnej, z poliuretanem i ze styropianem. Każdy z nich posiada inne właściwości i parametry. To z kolei pozwala na kupno takich płyt, które najlepiej będą spełniały nasze indywidualne oczekiwania.